Trump se tvrdě obořil na The New York Times kvůli Cohenovi

Trump se tvrdě obořil na The New York Times kvůli Cohenovi
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Donald Trump
22 / 04 / 2018, 08:00

Americký prezident Donald Trump se v sobotu dostal do tvrdého sporu s redakcí listu The New York Times ohledně vyšetřování prezidentova osobního právníka Michaela Cohena. Advokát, označovaný dosud za oddaného Trumpova stoupence, čelí blíže neupřesněnému obvinění z nekalých obchodních praktik. Podle newyorského listu by Cohen výměnou za shovívavost soudu mohl vyšetřovatelům vyzradit citlivé informace o Trumpovi.

Vyšetřovatelé FBI nedávno při razii v Cohenově bytě a kanceláři zabavili velké množství dokumentů s advokát s nimi teď vede soudní spor, zda mají právo si je prohlédnout. Argumentuje tím, že policie by mohla porušit zákonem zaručené právo důvěrného vztahu mezi advokátem a klientem, tedy mezi Cohenem a Trumpem.

Některá americká média tvrdí, že Cohenova dokumentace by prezidenta mohla vážně poškodit, dokonce víc, než dosavadní vyšetřování údajných kontaktů jeho volebního štábu s Ruskem.

Redaktorka The New York Times Maggie Habermanová v sobotním článku napsala, že Cohenova oddanost vůči Trumpovi možná skončí, aby se Cohen ochránil před přísným trestem za své obchodní aktivity. Existuje prý reálná možnost, že "Cohen, který má ženu a dvě děti a čelí obřím soudním poplatkům, ne-li přímo žalobě, může nakonec spolupracovat s vyšetřovateli, kteří se zajímají o jeho spolupráci s Trumpem".

Trump na twitteru označil Habermanovou za "třetiřadou reportérku". Novinářka, která je součástí redakčního týmu oceněného před několika dny Pulitzerovou cenou, je podle prezidenta "služkou Hillary" (Clintonové). Newyorský list používá jako své zdroje "opilecké nebo zdrogované zkrachovalce", lže a vymýšlí si, napsal Trump.

Redakce The New York Times na twitteru odpověděla, že za obsahem článku stojí a práci Habermanové si cení.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.