Trump trvá na svém návrhu ozbrojit část učitelů

Trump trvá na svém návrhu ozbrojit část učitelů
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Donald Trump
24 / 02 / 2018, 07:00

Střelnými zbraněmi by měla být ozbrojena aspoň část učitelů, aby mohli ochránit své studenty před útokem. Na Konferenci konzervativní politické akce (CPAC) to včera prohlásil prezident USA Donald Trump. Jeho návrh je reakcí na tragédii z minulého týdne, kdy devatenáctiletý mladík postřílel na floridské škole sedmnáct lidí.

O možnosti částečně učitele ozbrojit hovořil prezident už ve středu při setkání se studenty ve Washingtonu. "Kdyby tam byl učitel, který to umí se střelnými zbraněmi, takoví lidé by mohli snadno a rychle útok zastavit," řekl Trump. Zároveň připustil, že tento plán je kontroverzní, neboť by to znamenalo i konec zón beze zbraní, které u škol platí.

Dnes prezident řekl, že zprávy o jeho údajných návrzích na totální ozbrojení učitelů jsou falešné. Podle jeho plánu by šlo o deset až dvacet procent z nich. Zbraně by nosili skrytě, "nikdo by o nich nevěděl, dokud by je nepoužili," upřesnil šéf Bílého domu.

Značná část prezidentova dnešního projevu připomínala vrchol volební kampaně. Trump prohlásil, že je jediným politikem, který dodržuje volební sliby. Pochlubil se, že zrušil nejvíc regulací, které podle něj svazovaly americké hospodářství. "S energetikou jsme dřív vedli válku," řekl Trump. První rok úřadování jeho vlády prý kromě toho ukázal, že jde o nejlepší exekutivní tým v historii.

Prezident vyzval k mobilizaci sil Republikánské strany v kampani před parlamentními volbami, které se uskuteční letos v listopadu. Pokud by ve volbách uspěli demokraté, zrušili by podle Trumpa jeho nedávno vyhlášenou daňovou reformu a napadli by druhý článek americké ústavy, který občanům garantuje právo nosit zbraně.


Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace