Trump uctil v Jacksonu občanská práva, aktivisté protestovali

Trump uctil v Jacksonu občanská práva, aktivisté protestovali
Popisek: Donald Trump
10 / 12 / 2017, 07:30

Americký prezident Donald Trump vyjádřil úctu k vůdcům a pěšákům hnutí za občanská práva jako statečným mužům a ženám, kteří se obětovali za to, aby se Spojené státy staly lepší a spravedlivější zemi. Protesty provázející Trumpovu návštěvu v Mississippi ale podle agentury AP svědčí o hlubokém rozdělení Američanů ohledně dědictví minulosti.

"Zavřete ho!" a "Udělejme Ameriku zase civilizovanou," pokřikovali demonstranti v narážce na heslo Trumpovy kampaně, slibující učinit Ameriku zase velkou. "Žádný Trump, žádná nenávist, žádný Ku Klux Klan v USA!" volali protestující během prezidentovy návštěvy v novém muzeu dějin státu Mississippi a místním muzeu občanských práv.

Trump v obou muzeích strávil asi půl hodiny a přednesl desetiminutový projev před vybraným publikem, než odletěl do své usedlosti na Floridě. Vynechal slavnostní veřejnou ceremonii k otevření nových muzeí pod širým nebem. Více času strávil cestováním do a z Jacksonu, než na místě, podotkla AP.

Během otevíracího ceremoniálu asi 25 lidí, Afroameričanů i bělochů, mlčky - s vlajkou někdejší Konfederace přes ústa - protestovalo proti tomu, že tyto kontroverzní symboly jsou součástí vlajky Mississippi jako posledního z amerických států.

Derrick Johnson, který stojí v čele nejstarší organizace za občanská práva NAACP, a starosta města Jackson Chokwe Lumumba uvedli, že se distancují od Trumpa kvůli jeho "pompéznímu pohrdání" hodnotami, které prosazuje hnutí za občanská práva.

Mnoho lidí také popudila Trumpova váhavá reakce na události v Charlottesville, kde po nájezdu auta bělošského radikála zemřela mladá odpůrkyně neonacistů. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.