Trump už není důstojníkem petrohradských kozáků

Trump už není důstojníkem petrohradských kozáků
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Donald Trump
15 / 04 / 2018, 10:15

Kozáci z petrohradské skupiny Irbis odebrali Donalda Trumpovi titul čestného kozáka i důstojnickou hodnost, které mu udělili před dvěma lety ve všeobecném nadšení z nového amerického prezidenta, slibujícího zlepšení vztahů s Ruskem. Mezitím euforie opadla a vztahy obou velmocí se vyhrotily ještě více než za dob Trumpova předchůdce.

"Pochopili jsme, že jsme se spletli, a tak jsme se rozhodli Trumpa degradovat a s hanbou vyloučit z našeho společenství. Tak se i stalo," řekl novinářům ataman Irbisu (v ruštině levhart sněžný) Andrej Poljakov.

Trump u kozáků podle médií dostal hodnost esaula, tedy zástupce atamana, což podle expertů odpovídá v jiných armádách hodnosti kapitána či majora.

Teď se ale kozáci chystají slavnostně spálit Trumpovu figurínu. "Polijeme ji benzinem a spálíme společně s americkou vlajkou," slíbil ataman. Podle něj půjde o ráznou odpověď na Trumpovy urážky, které prostě nelze strpět.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace