Trump vítězí v Jižní Karolíně, klan Bushů drtivě poražen

Trump vítězí v Jižní Karolíně, klan Bushů drtivě poražen
21 / 02 / 2016, 09:00

Donald Trump udělal mnohem více, než že jen vyhrál druhé po sobě jdoucí prezidentské primárky v Jižní Karolíně tuto sobotu. Trump přebírá republikánskou stranu a dokazuje že závod o nominaci na americkém jihu dokáže vyhrát - porazil dynastii Bushů a Jeb v závodě končí.

Trump po sečtení 99% volebních okrsků vedl se ziskem 32,5% před floridským senátorem Markem Rubiem, s 22,5% hlasů, texaský senátor Ted Cruz získal 22,3%. Jeb Bush, který měl mít poměrně slušnou podporu získal pouhých 7,9% a po tomto kole oznámil, že se dále boje o křeslo v Bílém domě nebude ucházet.

Donald Trump tak zvítězil již ve druhých po sobě jdoucích primárkách, ty první úspěšné byly v New Hampshire. Průzkumy zatím ukazují, že volební superúterý 1. března bude podle všeho pro Trumpa úspěšným završením a získá republikánskou nominaci.

Hilary Clintonová v Nevadě porazila senátora Bernieho Sanderse z Vermontu, kdy získala 52% hlasů.

Zdroj: BBC, CNN, Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace