Trump vs. tajné služby. Spor, který Amerika dlouho nezažila

Trump vs. tajné služby. Spor, který Amerika dlouho nezažila
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
09 / 01 / 2017, 07:30

KOMENTÁŘ

Donald Trump a tajné služby, ,,dva světy", mezi nimiž byla vykopána válečná sekera. Trump totiž zpochybnil (veřejně!) zprávy CIA a FBI o ruských hackerech, kteří měli údajně ovlivňovat volby ve prospěch nově nastupujícího prezidenta.

To, že americký prezident takovým způsobem popře zprávu ,,svých" tajných služeb, je věc skutečně nevídaná. A také hned zavdala spor mezi Trumpem a tajnými službami, který se zdá ještě více prohlubuje.

Tajné služby jsou odjakživa jedním z nejdůležitějších partnerů amerických prezidentů, a fakt, že Trump jim nevěří, může vyvolat vážnou a možno i trvalou krizi vzájemných vztahů. V tajných službách tak nyní panuje nefalšované napětí z toho, jak bude Trump vůči nim postupovat. Zároveň si to nikdo nechce s nově nastupujícím prezidentem ,,rozházet".

Trump zřejmě veřejně popřel zprávy tajných služeb i za tu cenu, aby vztahy mezi ním a Vladimirem Putinem byly možná do budoucna co nejlepší. Pokud by nový americký prezident souhlasil se zmíněnou zprávou, byl by to pro změnu ,,kopanec" Putinovi. Trump by tím mohl riskovat zhoršení vzájemných vztahů, což v žádném případě nechce.

Každopádně to, jak se Trump zachoval vůči svému ,,partnerovi" tajným službám je bezprecedentním krokem. Funkční období tak pro Trumpa nezačalo zrovna šťastně.

 

psali jsme: 

Trump: Hackerské útoky nemuselo spáchat Rusko, vím o tom víc

USA prý mají důkaz, že Rusko dalo materiály demokratů WikiLeaks

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.