Trump vydal příkaz ke stavbě zdi na hranici s Mexikem

Trump vydal příkaz ke stavbě zdi na hranici s Mexikem
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
25 / 01 / 2017, 22:00

Trump oba dekrety podepsal při návštěvě ministerstva pro vnitřní bezpečnost.

Před návštěvou televizi ABC řekl, že zahájení stavby zdi lze očekávat během několika měsíců. Její financování budou podle prezidenta hradit nejprve Američané, nakonec ale ,,stoprocentně" Mexiko. Proces to prý může být složitý.

Omezení nezákonné imigrace chce Trump dosáhnout i zastavením dotací pro takzvaná ,,azylová města", která odmítají internovat nebo deportovat osoby bez práva pobytu v USA. Tato města, jejichž radnice většinou ovládají demokraté, nechtějí s federální vládou spolupracovat při zásazích proti nelegálním imigrantům. Řada azylových měst je v Kalifornii, k největším patří San Francisco.

Podle zdrojů z Bílého domu hodlá prezident v příštích dnech vydat další exekutivní příkazy týkající se přistěhovalectví, a to i toho legálního. Má v úmyslu na několik měsíců zastavit jakoukoli imigraci a chce zablokovat vydávání víz pro osoby z některých blízkovýchodních a severoafrických zemí včetně Sýrie, Súdánu, Somálska, Iráku, Íránu, Libye a Jemenu.

Po podpisu prezidentských příkazů výrazně vzrostly ceny akcií amerických stavebních podniků, které by mohly na stavbě zdi profitovat.

 

psali jsme:

USA odstoupí od kontroverzní smlouvy TTIP. "Amerika je na prvním místě," tvrdí Trump

Trump vzkazuje CIA: Jsem s vámi na tisíc procent

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.