Trump vyhrál volby

Trump vyhrál volby
Autor fotografie: Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Nový prezident USA
09 / 11 / 2016, 09:15

Republikán Donald Trump byl podle propočtů agentury AP zvolen 45. prezidentem Spojených států. Jeho vítězství uzavírá osmiletou éru demokratů v Bílém domě a je těžkou porážkou demokratické kandidátky Hillary Clintonové, která v prezidentské kampani neuspěla již v roce 2008.

Trump se zavázal, že bude prezidentem všech. Američanům slíbil budování infrastruktury, péči o veterány a hospodářský růst. Amerika pod jeho vedením prý bude usilovat jen o to nejlepší.

"Kampaň skončila, naše práce ale teprve začíná," řekl zvolený prezident.

Trump bude prosazovat hledání společné platformy a nikoli nepřátelství, partnerství a nikoli konflikty. V zahraniční politice chce s každým jednat spravedlivě.

Podle listu The New York Times do úplných výsledků chybí ještě bilance ze čtyř amerických států, která ale už výsledek neovlivní. Trump má podle listu naději získat až 310 volitelských hlasů. Podle televize Fox News si jich zatím zajistil 274, zatímco Clintonová 218.

Hillary Clintonová v telefonátu s Donaldem Trumpem výsledek voleb uznala. Oznámila to televize CNN s odvoláním na zdroje ze štábu demokratů.

9:02
Trump bude preferovat hledání společného před nepřátelstvím, partnerství před konflikty. V zahraniční politice chce s každým jednat spravedlivě. Ve vítězném projevu děkoval rodině i politickým souputníkům.

8:58
Trump ve svém projevu také Američanům slíbil budování infrastruktury, péči o veterány, hospodářský růst. Amerika pod jeho vedením prý bude usilovat jen o to nejlepší.

8:54
Právě mi telefonovala Clintonová, poblahopřála nám k vítězství, řekl Trump ve svém projevu. Kampaň Clintonové pochválil a demokratku ocenil. Slíbil, že bude prezidentem všech Američanů, které vyzval k jednotě. Je to pro mne velmi důležité, dodal. Jeho slova doprovázel aplaus.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.