Trump vzkazuje CIA: Jsem s vámi na tisíc procent

Trump vzkazuje CIA: Jsem s vámi na tisíc procent
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
24 / 01 / 2017, 08:30

Jako jednu z prvních věcí po svém nástupu do Bílého domu bylo prohlášení ze strany Donalda Trumpa k CIA.

Zklidnění napjaté situace mezi ním a  tajnými službami považuje 45. americký prezident za stěžejní pro další spolupráci. V sobotu vzkázal po návštěvě ústředí CIA, že s ní ,,na 1000 procent počítá", ,,Mám vás rád a respektuji vás", prohlásil při své návštěvě CIA ve Virginii.

Trump dále řekl, že je se CIA  na ,,stejné vlnové délce" a že s ní počítá jako s důležitým partnerem při snaze zničit Islámský stát. ,,Nepoužili jsme ještě skutečně schopnosti, které máme. Byli jsme moc umírnění. Musíme se v prvé řadě zbavit Islámského státu," řekl Trump.

Očekává se, že novým šéfem CIA bude republikán a blízký Trumpův spojenec Mike Pompeo, který však ještě nebyl potvrzen.

Trump v poslední době mírní rétoriku směrem k tajným službám, protože si je dobře vědom toho, že bez nich se dá IS těžko porazit. Odcházející ředitel CIA John Brennan však stejně Trumpovi vzkázal, že by měl být více disciplinovaný a zdrženlivější ve svých výrocích.

 

psali jsme:

Trump vs. tajné služby. Spor, který Amerika dlouho nezažila

Trump: Hackerské útoky nemuselo spáchat Rusko, vím o tom víc

 

Zdroj: yahoo.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.