Trump zažehl doutnák války, řekl šéf severokorejské diplomacie

Trump zažehl doutnák války, řekl šéf severokorejské diplomacie
12 / 10 / 2017, 07:45

Americký prezident Donald Trump svým nedávným projevem v OSN "zažehl doutnák války". Ruské agentuře TASS to řekl severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho. Trump v projevu mimo jiné pohrozil zničením Severní Koreje, pokud Pchjongjang nepřestane provokovat jadernými a raketovými testy.

Severokorejský ministr řekl, že vojenská síla Severní Koreje už se takřka vyrovnala síle Spojených států. Uvedl také, že jaderný program KLDR zajistí mír a stabilitu v regionu. O svém jaderném programu ale KLDR nehodlá jednat.

"Dá se říct, že Trump svým agresivním a bláznivým projevem v OSN zažehl doutnák války," citoval TASS ministra. "Musíme se s Amerikou konečně vypořádat - ohnivým krupobitím, ne slovy," dodal Ri.

Napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou umocnila agresivní rétorika vzkazů, které si vzájemně adresují prezident Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Minulý týden Trump na twitteru napsal, že při jednání s Pchjongjangem "bude fungovat jen jedna věc". Zjevně tak narážel na případné použití síly k vyřešení sporu kolem jaderných a raketových testů KLDR.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace