Trump zkritizoval Obamu za jeho postoj k Izraeli

Trump zkritizoval Obamu za jeho postoj k Izraeli
28 / 12 / 2016, 19:45

Budoucí americký prezident Donald Trump zkritizoval chování administrativy končícího prezidenta Baracka Obamy vůči Izraeli.

Washington (ČTK) - Naznačil, že pod jeho vedením budou USA k židovskému státu mnohem vstřícnější. Spojené státy se minulý týden zdržely hlasování v Radě bezpečnosti OSN, a umožnily tak přijetí rezoluce požadující po Izraeli, aby přestal s výstavbou osad na okupovaných palestinských územích.

"Nemůžeme nadále přihlížet, jak se s Izraelem jedná s naprostým pohrdáním a neúctou. Měli ve Spojených státech velkého přítele, ale... už tomu tak není," napsal Trump na twitteru. "Začátkem konce byla hrozná dohoda s Íránem, a teď to (OSN)! Zachovej si sílu, Izraeli, 20. leden se rychle blíží," dodal Trump, který se úřadu amerického prezidenta ujme na slavnostní ceremonii právě 20. ledna.

Izraelský ministr vnitřní bezpečnosti a strategického plánování Gilad Erdan uvedl, že je „smutné, že Obamova administrativa, která se po celá léta dopouštěla chyb na Blízkém východě, dělá i nadále vše pro to, aby tu chaos pokračoval." Zdroj:
cz.sputniknews.com

 

 

V pátek Rada bezpečnosti OSN přijala rezoluci, která požaduje po Izraeli ukončení výstavby židovských osad na okupovaných palestinských územích včetně východní části Jeruzaléma. Spojené státy, které židovský stát vždy v předchozích hlasováních v OSN podporovaly, se tentokrát hlasování zdržely. Dokument tak mohl projít. Izrael již oznámil, že se rezoluci nepodřídí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace