Trump znovu žádal vyšší příspěvky spojenců do pokladny NATO

Trump znovu žádal vyšší příspěvky spojenců do pokladny NATO
Autor: US Army|Popisek: Ilustrační obrázek
06 / 02 / 2017, 23:00

Spojené státy pevně podporují Severoatlantickou alianci, ale žádají, aby členské státy plně hradily své příspěvky. Při návštěvě vojenské základny na Floridě to dnes prohlásil prezident USA Donald Trump. Základna MacDill je sídlem amerického velitelství pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM) a velitelství pro speciální operace (SECOM).

"NATO rozhodně podporujeme," zdůraznil prezident, který během své loňské volební kampaně označil alianci za "zbytečnou". USA podle něj jen žádají, aby všichni členové NATO jak náleží uhradili svůj finanční příspěvek alianci v plné míře.

V nedělním rozhovoru s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem Trump podle Bílého domu hovořil i o tom, jak povzbudit spojence, aby plnili své finanční závazky.

Trump v dnešním projevu k příslušníkům americké armády řekl, že Spojené státy spolu se svými spojenci porazí "radikální islámský terorismus", který prezident označil za sílu smrti. "Porazíme radikální islámský terorismus a nedovolíme, aby zapustil kořeny v naší zemi," prohlásil Trump.

"Svoboda, bezpečí a spravedlnost zvítězí," zdůraznil šéf Bílého domu. Spojené státy podle něj potřebují silné přistěhovalecké programy. "Lidé, kteří nás mají rádi a milují naši zemi, budou moci přijet. Ty, kdo nás chtějí zničit, kdo chtějí zničit naši zemi, nepustíme," řekl.

Prezident se na základně zastavil cestou ze svého floridského letoviska Mar-a-Lago, kde trávil víkend s manželkou Melanií.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace