Trumpova poslední bitva se vede s médii

Trumpova poslední bitva se vede s médii
Autor: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
16 / 10 / 2016, 17:45

Z posledního vývoje prezidentského boje je zřejmé, že Donald Trump ztrácí půdu pod nohama. Kromě toho, že za poslední měsíc ztratil vlivné podporovatele včetně Paula Ryana, vede válku s médii a ,,nepřejícími" deníky, jako je například The Washington Post.

KOMENTÁŘ

Ten zveřejnil kontroverzní nahrávku z roku 2005, kde se Trump chvástal tím, že mu může každá žena po vůli, pokud si to on sám bude přát. I když zveřejnění nahrávky měsíc před volbou nese rysy řízené antikampaně vůči Trumpovi, realitní magnát si za mnohé může sám. Nikdy nehledá chybu u sebe, pokud se jí dopustí, mohou za to především média, která samozřejmě pracují na objednávku Hillary Clintonové.

V poslední době jsme tak svědky mediální přestřelky mezi Trumpem a velkými americkými deníky (již zmíněný The Washington Post a The New York Times), které podle Trumpa podrývají jeho šance stát se příštím americkým prezidentem.

Zhruba měsíc před volbou je však stejně jasné i přes probíhající mediální válku, že Trump v prezidentských volbách nezvítězí. Svou agresivní rétorikou, neomaleným vystupováním a kontroverzními návrhy, jež by v roli prezidenta udělal, z něho v podstatě činí outsidera této volby.

A i když se zdálo zhruba před měsícem, že kvůli zdravotní indispozici Hillary Clintonové, které se udělalo nevolno, když měla nastoupit do přistaveného vozu, přejde Trump do protiútoku, nestalo se tak. Místo toho pokračoval ve stejně neúčinné rétorice dál, která se ale ukázala být v důsledku kontraproduktivní.

Trump, který vyjde z prezidentské volby s největší pravděpodobností poražen, tak bude především obviňovat média, jež mu zatarasila cestu do Bílého domu, kterou měl mít již předem vydlážděnou. Pokud by však Trump předložil ,,životaschopnější program", vystupoval vstřícně bez vypjatých emocí, šanci by měl určitě více než slušnou. Neboť slabiny Hillary Clintonové by tak vynikly mnohem více než nyní. Nebyly však díky Trumpovi ,,odhaleny" tak, aby to emočně zasáhlo Američany a jeho potenciální voliče.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace