Trumpovy válečné lodě k břehům Severní Koreje nakonec nedopluly

Trumpovy válečné lodě k břehům Severní Koreje nakonec nedopluly
Autor: flickr.com|Popisek: USS Carl Vinson
19 / 04 / 2017, 12:00

Trumpova ,,Armada" nakonec k Severní Koreji nedorazila.

Trumpovy válečné lodě v čele s letadlovou lodí Carl Vinson se k břehům Severní Koreje nedostaly. Informoval o tom server Politico.

Americký prezident je tam 8. dubna původně poslal jako reakci na zvyšující se napětí dané pokračujícími jadernými testy ze strany KLDR. Zatím není jasné, proč se lodě otočily. Už o víkendu se plavidla nacházela v Sundském průlivu v Indickém pceánu podle rozkazu pokračovala do západního Pacifiku.

Jak uvedl server Politico, lodě se místo cesty ke Korejskému poloostrovu zúčastnily společného námořního cvičení s Austrálií. To potvrdili i představitelé amerického ministerstva obrany v úterý. Původní účel bojového svazu lodí tak zatím není jasný. BBC uvedla, že není zřejmé, zda chtěl Trump vysláním plavidel ke Korejskému poloostrovu režim Kim Čong-una vystrašit, nebo nastala chyba ve vnitřní komunikaci USA.

Politico informovalo, že představitelé amerického námořnictva řekli agentuře Reuters, že vyslání bojového svazu lodí bylo nezbytné z důvodu nejnovějších hrozeb, které Severní Korea způsobila dalšími jadernými testy.

Mezitím Severní Korea pohrozila, že na hrozbu vojenského úderu proti ní či války odpoví jaderným útokem.

 

psali jsme:

Video: Severní Korea útočí na USS Carl Vinson

 

Zdroj: politico.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace