Trumpův exmanažer Manafort čelí obviněním z konspirace proti USA

Trumpův exmanažer Manafort čelí obviněním z konspirace proti USA
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Paul Manafort
30 / 10 / 2017, 15:00

Někdejší manažer kampaně nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa Paul Manafort čelí mimo jiné obviněním z konspirace proti Spojeným státům, z daňových deliktů či z toho, že se v USA nezaregistroval, když poskytoval lobbovací služby zahraničním činitelům. Dnes to podle agentury Reuters oznámil zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který objasňuje ruskou roli v loňských prezidentských volbách v USA.

V obvinění vůči Manafortovi se například uvádí, že Manafort a jeho společník Rick Gates si díky službám pro ukrajinské činitele přišli na desítky milionů dolarů a že peníze od roku 2006 přinejmenším do loňského roku "prali" přes řadu amerických i zahraničních společností.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace