Trumpův ministr práce zaměstnával nelegální imigrantku

Trumpův ministr práce zaměstnával nelegální imigrantku
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
07 / 02 / 2017, 15:00

Podle agentury Reuters zaměstnával Andrew Puzder imigrantku, která pobývala v USA nelegálně

Reuters dnes uvedla, že Andrew Puzder, někdejší šéf restaurací s rychlým občerstvením a Trumpova volba pro ministerstvo práce, zaměstnával imigrantku, která pracovala několik let jako uklízečka v Pudzerově domě a byla v USA nelegálně.

V pondělí podle Reuters Puzder oznámil, že ,,přijal potřebné kroky", když zjistil, že imigrantka je v USA načerno. Ve svém prohlášení citovaném serverem Huffington Post uvedl, že okamžitě ukončil s imigrantkou z těchto důvodů pracovní poměr. Zároveň Puzder napsal, že jí nabídl pomoc, aby mohla v USA pobývat legálně. Puzder a jeho žena také platili za ženu daně, stojí v prohlášení.

Puzderův případ nebyl v historii amerických vlád ojedinělým. V roce 2001 Linda Chavezová, která byla nominována do křesla ministryně práce Georgem Bushem mladším, umožnila ženě z Guatemaly, která pobývala v USA nelegálně, pobývat v jejím domě a ještě jí dávala peníze.

Puzdera si vybral Trump v prosinci na post ministra práce a vyvolal tím zejména pobouření odborů, které poukazovaly na to, že Puzder jako šéf řetězce rychlého občerstvení CKE Restaurants bude stát na ,,opačné straně barikády". Podle odborů jsou na tom zaměstnanci rychlého občerstvení téměř nejhůř a pracují za minimální mzdu.

 

psali jsme:

VIDEO: Americkému mariňákovi šlo v Iráku kvůli Trumpovi o život. Natočil šokující video

Moderátor nazval Putina vrahom, Trump si ho razantne zastal

 

Zdroj: reuters.com

 

 

Tagy článku