Trumpův útok na syrskou základnu byl ,,zábavou po večeři", prohlásil americký ministr obchodu

Trumpův útok na syrskou základnu byl ,,zábavou po večeři&quote;, prohlásil americký ministr obchodu
Autor: flickr.com|Popisek: vzdušný útok
05 / 05 / 2017, 07:30

Americký ministr obchodu Wilbur Ross popsal raketový útok na syrskou základnu Šajrat jako ,,zábavu po večeři".

Americký ministr obchodu Wilbur Ross popsal raketový útok na syrskou základnu Šajrat jako ,,zábavu po večeři". Ta se konala 6. dubna v klubu amerického prezidenta Donalda Trumpa, když už se rozhodl podniknout vojenský úder. Na ní byl přítomen i čínský prezident Si Ťin-pching.

Ross se o událostech, které následovaly po útoku na syrskou základnu, rozhovořil v Kalifornii na konferenci o ekonomice. Trump měl v klubu přerušit podávání dezertu, aby informoval čínského prezidenta Si Ťin-pchinga o skutečnosti, že USA podnikly vojenský úder na syrskou základnu.

,,Když byl podáván dezert, prezident vysvětlil Si Ťin-pchingovi, že mu chce něco říct, což bylo pouze vypuštění 59 raket tomahawků na Sýrii. Bylo to místo zábavy po večeři," prohlásil Ross. ,,Seděli jsme u stolu a končili večeři. Jak jsme přešli k dezertu, tak jsem mohl vidět, jak si ho prezident vychutnává," odlehčil situaci Ross.Ten pak dodal, že Trump prohlásil, že ,,jsme právě vypustili 59 raket směřující na Sýrii" a chtěl, aby všichni hosté přítomni v klubu toto věděli.

6. dubna byl dnem útoku na syrskou základnu Šajrat. USA na ni vypálily celkem 59 raket Tomahawk v reakci na údajný chemický útok v syrské provincii Idlíb, který podle Trumpa nařídil režim Bašára Asada.

 

psali jsme:

Ruské ministerstvo obrany: Trumpův útok na Sýrii byl připraven ještě před chemickým útokem v Idlíbu

 

Zdroj: huffingtonpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace