Tržby holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016 dosáhly na 15,4 miliardy, EBITDA 1,9 miliardy Kč

Tržby holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016 dosáhly na 15,4 miliardy, EBITDA 1,9 miliardy Kč
Popisek: CSG
09 / 10 / 2017, 19:30

Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) vydal roční zprávu s nekonsolidovanými výsledky celku společností ovládaných Jaroslavem Strnadem za rok 2016. Tržby nekonsolidovaného celku meziročně vzrostly o 26 procent, EBIDTA pak o 27 procent. Holding CSG byl v roce 2016 velmi aktivní v akvizicích, nezahálí však ani v tomto roce, kdy také uskutečnil zajímavé investice.

Rok 2016 byl pro CSG velice úspěšný. Nekonsolidovaný celek společností CSG vygeneroval tržby v hodnotě 15,4 miliardy Kč, EBITDA vystoupala na 1,9 miliardy Kč a podniky holdingu zaměstnávaly téměř pět tisíc zaměstnanců.

Finanční výsledky nekonsolidované části holding zveřejnil v roční zprávě, která shrnuje informace i za společnosti, které jsou se skupinou propojeny skrze jejího majitele, Jaroslava Strnada, ale zatím nejsou součástí konsolidovaného celku. Z organizačních či daňových důvodů probíhá začleňování společností či majetkových podílů do struktury CSG postupně. Klíčovou společností, která není do konsolidovaného celku CSG zahrnuta, je kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS a její dceřiné společnosti.

Holding CSG se loni stal jedním z nejaktivnějších českých investorů. V letošním roce je v této oblasti také aktivní, kdy například slovenská větev holdingu, skupina MSM GROUP, vstoupila do tradičního srbského strojírenského podniku IMK 14. Oktobar. „Nevylučujeme, že do konce tohoto roku proběhnou ještě další významné akvizice v českém průmyslu. Holdingu CSG se daří a klade důraz na získávání a rozvoj výrobních kapacit,“ řekl tiskový mluvčí CSG Andrej Čírtek.

Stabilitu průmyslového holdingu CSG potvrzují i významné úspěchy z letošního roku. Po několika letech byla na podzim tohoto roku znovu obnovena výroba lehkých nákladních vozidel v automobilce AVIA. Dále společnost TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV) získala kontrakt na výrobu nových vozidel Pandur II pro Armádu České republiky a také na servis kolových obrněných transportérů Pandur II v její výzbroji. Holding CSG také začal spolupracovat s polskou společností H. CEGIELSKI-POZNAŃ, se kterou v září podepsal memorandum o spolupráci na projektu nové generace užitkových elektromobilů. Polská firma H. CEGIELSKI-POZNAŃ a společnost TDV dále v září představily nové obrněné vozidlo HUSAR na podvozku TATRA.

Rok 2017 je také významný pro automobilku TATRA TRUCKS, která oslavila 120 let od zahájení výroby prvního automobilu v Kopřivnici. TATRA TRUCKS během první poloviny letošního roku předala Armádě České republiky několik desítek nových vozů TATRA, česká vláda také schválila pořízení více než šesti desítek obrněných vozidel TITUS pro AČR, které vyrobí rovněž kopřivnická TATRA TRUCKS.

Do konsolidované ani nekonsolidované části holdingu CSG nepatří společnosti Kovosvit MAS a RETIA. Tyto firmy od roku 2017 vlastní Michal Strnad, syn majitele CSG Jaroslava Strnada.

 

Hospodářské výsledky nekonsolidovaného celku CZECHOSLOVAK GROUP (konsolidace CSG plus podíly ve společnostech ovládaných Jaroslavem Strnadem):

                                                          Jednotka      K 31. 12. 2016          K 31. 12. 2015
      
Aktiva                                                  tis. Kč           24 461 797                 16 354 232
Tržby                                                   tis. Kč           15 407 147                   2 215 222
EBITDA                                                tis. Kč             1 883 639                   1 463 041
EBIT (zisk před zdaněním)                tis. Kč             1 341 295                   1 188 781
EAT (čistý zisk/hospodářské výsl.)    tis. Kč             1 090 286                   1 080 648
Počet zaměstnanců                                                         4 875                            3631  

 

 O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016 zaměstnávaly téměř 5000 osob a vygenerovaly tržby v hodnotě 15,4 mld. Kč.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace