Tuhá bitva o Bachmut. Rusko ztrácí jednoho vojáka na každých 48 cm země, vypočítalo britské ministerstvo obrany

Tuhá bitva o Bachmut. Rusko ztrácí jednoho vojáka na každých 48 cm země, vypočítalo britské ministerstvo obrany
Autor fotografie: Mil.gov.ua, CC BY 4.0|Popisek: Bachmut
13 / 06 / 2023, 09:00

Podle kalkulací odborníků z britského ministerstva obrany ztrácí Rusko na každých 48 cm země jednoho svého vojáka.

„V únoru 2022 Rusko pravděpodobně plánovalo dokončit převzetí celého regionu Donbas během 10-14 dnů. U Bachmutu však byl na každých získaných 48 cm půdy zabit nebo zraněn jeden z jejích vojáků. Ukrajina bojuje dál,“ uvedl tweet britského ministerstva obrany.

Ukrajinska pravda uvádí, že se okupantům podařilo zmocnit se 29 kilometrů půdy v oblasti Bachmutu, ale od května zde Ruská federace ztratila až 60 000 lidí.

Při analýze ukrajinské protiofenzívy vysocí představitelé americké administrativy odhadli, že ukrajinské síly se v posledních dnech setkaly s větším odporem, než se očekávalo ze strany ruských jednotek, které se pokoušely prolomit ruské pozice u Bachmutu. Přesto se zdá, že dosáhly určitých cílů.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.