Tuhý zřejmě nahradí Klausovou na Slovensku

Tuhý zřejmě nahradí Klausovou na Slovensku
Popisek: Tomáš Tuhý a Milan Chovanec
19 / 04 / 2018, 15:00

Po oznámení konce šéfa GIBS Michala Murína může dojít i na další odchod z důležité pozice v bezpečnostních složkách státu – policejní prezident Tomáš Tuhý se již podle Lidových novin rozhodl skončit, a to nejspíš v květnu. Dostal prý totiž lákavou nabídku v diplomacii.

Prezidium to popírá, ale securitymagazin.cz disponuje již delší dobu důvěryhodnými informacemi, že Tuhý svým nejbližším spolupracovníkům oznámil, že dostal nabídku, která se neodmítá, a to post velvyslance Slovenské republiky po Livii Klausové. Ve hře bylo také místo policejního přidělence, které na Slovensku zastává někdejší policejní prezident Petr Lessy; ten bude končit.

psali jsme: ČRo lhal v reportáži o kompru na policejního prezidenta. Padají milionové žaloby

Také Tuhý se dostal před časem do střetu s Andrejem Babišem (ANO) – stejně jako naposledy končící šéf GIBS Michal Murín. Tuhý čelil Babišově kritice během reorganizace policie, kterou prosazoval tehdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). V červnu 2016 dokonce vyzýval Babiš Tuhého, jenž obhajoval vybudování Národní centrály proti organizovanému zločinu, k rezignaci.

Funkce policejního prezidenta však nespadá do kompetence premiéra, ale pod ministra vnitra. Tím je nyní v Babišově menšinové vládě bez důvěry Lubomír Metnar. V kuloárech kolují jména jeho možných nástupců, a to Robert Šlachta, František Bublan nebo Martin Pecina.

psali jsme: Exkluzivní svědectví: Vrbětice? Diletantismus policejních funkcionářů. Chovanec chybu uznal

Tuhý je celkově desátým šéfem ve vedení policie – současné Policejní prezidium vzniklo v lednu 1993 se vznikem samostatného státu. Tuhý do jeho čela nastoupil v dubnu 2014. 

Tuhý nedávno pro ČTK uvedl, že žádné tlaky, jako se objevily v případě Murína, nezaregistroval. „Samozřejmě vnímám mediální příběhy, kde se spekuluje o různých tlacích na ředitele bezpečnostních sborů. Já jsem žádný takovýto tlak nezaznamenal,“ podotkl Tuhý.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace