Tunisan a Pákistánec plánovali teroristické útoky v Itálii

Tunisan a Pákistánec plánovali teroristické útoky v Itálii
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Výhružné příspěvky zveřejněné na Twitteru
22 / 07 / 2015, 12:00

Italská policie zatkla dva příznivce islámského státu v severoitalském městě Brescia. Podle policie plánovali útoky na historické památky po celé Itálii.

Letos bude v Itálii až milion imigrantů. Kolik z nich bude islámských teroristů?

Podle milánské policie byli oba muži obviněni z podezření plánování teroristických útoků a "podvracení demokratického řádu". Jedním z nich je 35 letý Tunisan a druhým je 27 letý Pákistánec.

Založili si Twitteru účet pod názvem "Islamic_State_in_Rome" a  vyhrožovali útokem na symbolická místa, například na Koloseum, vlakové nádraží v Miláně, policejní stanice, metro, dálnice nebo milánský veletrh.

Vatikán podporuje křižácké tažení proti islámskému státu

Na sociálních sítích zveřejňovali fotografie s historickými památkami - cíly jejich teroristických útoků, na kterých drží papír s nápisy "Jsme ve vašich ulicích. Jsme všude. Lokalizovali jsme cíle, čekáme na den D" v  v italštině, arabštině a francouzštině. V hledáčku policie prý byli od loňského dubna.

V celé Itálii jsou už několik měsíců zvýšená bezpečnostní opatření, právě z obavy teroristických útoků ze strany IS. Před několika měsíci propagandistický magazín islámského státu Dabiq zveřejnil fotomontáž, na které je na obelisku na vatikánském náměstí svatého Petra umístěna vlajka IS s titulkem "Nezdařená křížová výprava".

Zdroj: cinquequotidiano.it

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.