Tuniská policie odhalila vůdce teroristické buňky

Tuniská policie odhalila vůdce teroristické buňky
Autor fotografie: WORLD NEWS|Popisek: Teroristický útok v Tunisu
26 / 03 / 2015, 10:15

Ministerstvo vnitra oznámilo, že se policii podařilo zatknout vůdce teroristické skupiny, která je zodpovědná za masakr v muzeu Bardo v hlavním městě. Nové videozáběry z přepadení.

Mluvčí ministerstva Ráfik Chelli informoval, že „Buňka byla složena z 15 teroristů. Každý měl mimo jiných úkolů speciální povinnost jako koordinace, poskytování zbraní či příprava na útok,“ (zdroj: Anadolu Agency)

Tuniské úřady zadržely už více než dvacet osob, které podezřívá z podpory bojovníků islámského státu a deset z nich z přímé spoluúčasti na teroristickém útoku v muzeu Bardo, ke kterému se přihlásil IS a al Káida. 

Úřady odmítly uvést identitu zadrženého z bezpečnostních důvodů. Podle serveru al-Maghrib se dva z útočníků vrátili nedávno do Tuniska z bojů v Sýrii. Samotný útok prý spáchali tři střelci, z nichž dva policisté na místě zastřelili a třetí je stále na útěku (zdroj: zpravy.idnes.cz)

Teroristé, kteří ve středu 18. března spáchali útok v tuniském hlavním městě, byli podle ministerstva vnitra vycvičeni v Libyi. „Zemi nelegálně opustili loni v prosinci a vydali se do Libye, kde podstoupili výcvik se zbraněmi,“ uvedla americká stanice CNN. Útočníci byli „spící buňkou“ v Tunisku, ale úřady nesdělily, kdo jim dal příkaz zaútočit.(zdroj: idnes.cz)

 

Psali jsme také:

Zatýkání islámistických radikálů v Tunisu nepomáhá - vláda se obává o turisty

Džihádisti v Tunisu zastřelili nejméně osm cizinců v muzeu a přepadli parlament

Plánujete dovolenou do Tunisu? Zvažte bezpečnostní rizika

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace