Tuniské úřady objevily na pobřeží mrtvá těla 27 imigrantů

Tuniské úřady objevily na pobřeží mrtvá těla 27 imigrantů
Autor: Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR)|Popisek: Uprchlíci v Itálii
11 / 07 / 2015, 12:00

Migranti se zřejmě pokoušeli dostat přes moře do Itálie.

Tuniský bezpečnostní úředník Mongi Kadhi uvedl pro agenturu Associated Press, že jednotky námořní a civilní ochrany našly migranty mezi 3. a 10. červencem na pobřeží u města Ben Guerdane a Zarzis, v blízkosti libyjských hranic. Podle něj se jednalo o africké přistěhovalce.

Počet uprchlíků směřujících z Libye přes Středozemní moře do Itálie neustále vzrůstá. Díky koordinovanému záchranářskému úsilí EU (Operace EUNAVFOR Med: začala první fáze boje proti pašerákům lidí) se razantně snížil počet obětí, ke kterým docházelo při plavbě přes moře. Mezinárodní organizace pro migraci v pátek v noci uvedla, že za posledních 24 hodin bylo zachráněno tisíce přistěhovalců především u Sicílie. 

Zdroj: AP, YouTube, euronews (v angličtině) , Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace