Turci a Kurdové v Německu - nárůst pouličního násilí, ve Frankfurtu tekla krev

Turci a Kurdové v Německu - nárůst pouličního násilí, ve Frankfurtu tekla krev
Popisek: Ilustrační foto
02 / 10 / 2015, 12:30

Německo začíná mít velké problémy s menšinami. Někteří z nich se nedokážou integrovat do společnosti a soustavně se napadají.

V Německu eskaluje napětí mezi místními Turky a kurdskou menšinou. Vzájemné útoky mezi oběma skupinami jsou stále častější. V posledních dnech došlo při nepovolené demonstraci v Berlíně-Kreuzbergu ke střetům, kdy skupiny nacionalistických Turků házely na informační stánky prokurdské opoziční strany lahve a potom se demonstranti i vzájemně napadli. (Zdroj: tagesspiegel.de)

Ve Frankfurtu ve čtvrtek 11. září napadli turečtí nacionalisté příslušníky kurdské strany noži, šroubováky a lahvemi.  Pořádková policie se snažila udržet obě skupiny od sebe, přesto bylo několik demonstrantů zraněno a policie padesát výtržníků zatkla. (Zdroj YouTube, RT)YouTube, La Silla Rota

Podobné záběry z Hannoveru z 12. září (YouTube, Med Tube):


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.