Turci zastřelili kurdské bojovnice proti IS, fotka zkrvaveného těla jedné z nich se objevila na internetu

Turci zastřelili kurdské bojovnice proti IS, fotka zkrvaveného těla jedné z nich se objevila na internetu
20 / 08 / 2015, 15:45

Vlnu nevole způsobil čin turecké policie, která zastřelila dvě kurdské bojovnice pro Islámskému státu a fotografie nahého těla jedné z nich provrtaného kulkami "unikla" na internetu.

V Turecku opět propukl konflikt s Kurdy. Nejde jen o radikální teroristickou Kurdskou stranu pracujících (PKK), ale obecně o spor s kurdskou menšinou. Kurdové vládě mimo jiné vytýkají její postoj k boji s hrozbou v podobě Islámského státu. Přes Turecko proudí davy lidí, kteří se chtějí dát na stranu džihádistů, v zemi působí řada náborových center a spekuluje o přímé podpoře IS a obchodování s teroristy. Sýrie dokonce Turecko obvinila z napomáhání ve svržení prezidenta Bashára a umožnění pašování bojovníků a zbraní přes hranice. 

Turecko se sice na konci července připojilo ke spojencům a letecky zaútočilo na cíle IS, zároveň ale bombardovalo pozice Kurdů z PKK na severu Iráku. Kurdové přitom aktivně bojují na straně syrských provládních sil proti IS. Mezi vojáky jsou i ženy a pověrčiví džihádisti prý věří, že pokud je zabije žena, nemají šanci dostat se do ráje. 

A právě dvě kurdské bojovnice byly zabity tureckou policií desátého srpna během bojů s Turky ve městě Garto. Následně se objevila fotografie jedné z nich - Kevser Elturk, která vystupovala pod přezdívkou Ekin Van, na Twitteru. K úniku údajně došlo přímo z ozbrojených složek. Zabité tělo  navíc někdo vysvlékl. Usmrcení obou žen vyvolalo protesty.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace