Video: Turecká F-16 sestřelila dron, ruský prý nebyl

Video: Turecká F-16 sestřelila dron, ruský prý nebyl
Autor fotografie: aul Lucas CC BY 2.0|Popisek: Ilustrační foto F-16
16 / 10 / 2015, 18:15

Turecké stíhače F-16 sestřelily neidentifikovaný dron, který porušil vzdušný prostor Turecka na hranicích se Sýrií.

Neznámý bezpilotní vzdušný prostředek vstoupil v pátek do tureckého vzdušného prostoru ze Sýrie. Pokračoval v letu i přes tři varování, řekl zdroj z turecké armády.

Letadlo bylo sestřelen tureckými letadly hlídajícími hranice v souladu s pravidly. V regionu operují drony USA, Ruska a syrské vlády.

Psali jsme: Ruské vojenské letadlo nad Tureckem

Igor Konashenkov, mluvčí ruského ministerstva obrany, sdělil ruské tiskové agentuře, že všechny ruské drony se v pátek bezpečně vrátily na základnu a fungují normálně. 

Zdroj: Al Jazeera

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace