Turecká nákladní loď v mezinárodních vodách ostřelována z libyjského pobřeží.

Turecká nákladní loď v mezinárodních vodách ostřelována z libyjského pobřeží.
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
11 / 05 / 2015, 12:30

Kapitán neuposlechl varování libyjské armády, tak ta zahájila palbu. Jeden mrtvý důstojník a řada zraněných.

Turecké ministerstvo zahraničí dnes zveřejnilo informaci, že obchodní loď ve vlastnictví turecké společnosti, která vezla náklad sádrokartónu ze Španělska do Tobruku,  byla včera ostřelována z libyjského pobřeží, ve vzdálenosti 21 kilometrů od přístavu v Tobruku. Při útoku zemřel jeden důstojník a další členové posádky byli zraněni. Útok se stal v mezinárodních vodách a na loď byly údajně vypáleny střely ze země a když se loď chtěla dostat dál od pobřeží, zasáhly jí další střely.

Incident přichází v době, kdy se má v Bruselu projednávat návrh rezoluce pro Radu bezpečnosti OSN, která bude požadovat vojenský zásah evropských armád v Libyi.

Podle libyjské armády byl útok zahájen proto, že kapitán neuposlechl varování, že se nesmí přiblížit k městu Darná ve východní Libyi. Mezinárodně uznávaná libyjská vláda už v únoru obvinila Turecko, že se podílí na nezákonném vyzbrojování militantních skupin v zemi, které se pokouší svrhnout současnou vládu.

Zdroj: lidovky.cz, dailystar.com.lb

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace