Turecko bude v obavě z Ruska masivně zbrojit

Turecko bude v obavě z Ruska masivně zbrojit
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
17 / 02 / 2016, 07:00

Co turecké bezpečnostní složky vyhodnotily "vznikající ruskou hrozbu", dochází ve změně v krátkodobém zbrojním nákupním seznamu Turecka. Prioritu mají nyní vyspělá obranná zařízení.

Oficiální turecká místa tvrdí, že situace z konce loňského roku změnila priority nákupu nových zařízení.

"Je zcela pochopitelné, že Turecko se cítí ohroženo. NATO bude stát za svým spojencem proti případné agresi z jakéhokoli zdroje. Ale naši turečtí spojenci by také měli bez obav jednat samostatně, a koupit jakýkoli systém s cílem čelit jakémukoli ohrožení," řekl jeden velvyslanec NATO v Ankaře.

Turecko 30. ledna uvedlo, že ruské vojenské letadlo opět narušilo jejich vzdušný prostor, o to pouze dva měsíce poté, co Turecko sestřelilo ruský Su-24 na základě stejného obvinění.

Turecké ministerstvo zahraničí informovalo, že ruský bombardér Su-34 narušil turecký vzdušný prostor 29. ledna, přestože byl opakovaně varován tureckými radarovými jednotkami v angličtině a ruštině. Turecko si proto předvolalo ruského velvyslance v Ankaře, Andreje Karlova.

Mezi nové priority Turecka patří rušičky, systémy vzdušného včasného varování a kontroly letadel, systémy protivzdušné obrany středního a dlouhého dosahu, určené pro lepší zabezpečení hranic, včetně satelitů Gokturk 3 a Gokturk 4, modernizace 3D radarů, průzkumné letouny a balóny, nebo inteligentní munice.

Zdroj: DefenseNews

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace