Turecko chce syrským uprchlíkům nabídnout občanství

Turecko chce syrským uprchlíkům nabídnout občanství
11 / 07 / 2016, 13:45

Naplňují se tak slova, která pronesl Erdogan začátkem července v jihotureckém Kilisu.

Turecko zvažuje, že nabídne možnost získat občanství až 300 tisícům vzdělaných Syřanů, kteří nyní na jeho území žijí jako uprchlíci. O víkendu to napsal turecký deník Habertürk. Podle jeho informací by v první vlně mohlo získat občanství až 40 tisíc lidí, na občanství by pak měli právo i jejich rodinní příslušníci. Informaci zveřejnil server ihned.cz.

V Turecku je v současnosti registrováno více než 2,7 milionu syrských uprchlíků. Prezident Erdogan jim nabídl turecké občanství už ve svém projevu při příležitosti oslav konce ramadánu 3. července.

Deník Habertürk současně uvedl, že by pro ně turecké úřady měly zrušily podmínku, aby žadatel o občanství žil v zemi alespoň pět let.

Turecká opozice plán kritizuje, podle ní jde o taktiku vládní Strany práce a spravedlnosti (AKP), jak získat nové voliče.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace