Turecko hlásí také ztráty v Sýrii

Turecko hlásí také ztráty v Sýrii
Autor fotografie: redakce
11 / 02 / 2018, 07:30

Poté co byla sestřele izraelská stíhačka, zveřejnila obdobné informace i Turecká armáda. Ta během včerejšího dne přišla o 11 vojáků a vrtulník. Stalo se tak na severu Sýrie.

Kurdská organizace YPG, která byla nejsilnější formací bojující proti islámskému státu v oblasti, byla opět napadena Tureckou armádou. K tomu došlo kvůli tomu, že jsou kurdové údajně teroristy. Mluvčí YPG oznámil, že kurdské jednotky zasáhly vrtulník. Od zahájení turecké operace v oblasti by šlo o první sestřelení tureckého vrtulníku.

Psali jsme: Exkluzivně: Video sestřelu tureckého vrtulníku kurdskými YPG

V Sýrii se nyní bojuje na několika místech. Syrská armáda a její spojenci útočí na povstalce a radikály v Idlibu, jakož i na povstaleckou enklávu u Damašku, východní Ghútu. Turecká armáda a její syrští spojenci cílí od 20. ledna na severu země na tamní kurdské milice, které označuje za teroristy. Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn v sobotu oznámil, že jenom mezi 4. a 9. únorem přišlo v Sýrii o život 277 civilistů a více než 800 lidí bylo zraněno. Za smrt 230 osob je údajně odpovědná syrská armáda a její spojenci.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.