Turecko kvůli puči zahájilo razii proti dalším více než 120 lidem

Turecko kvůli puči zahájilo razii proti dalším více než 120 lidem
26 / 10 / 2017, 11:15

Turecká policie dnes zahájila razii proti více než 120 bývalým zaměstnancům tureckého ministerstva zahraničí, které podezírá z napojení na duchovního Fethullaha Gülena, napsala agentura Reuters. Gülena turecké úřady viní ze zosnování loňského pokusu o státní převrat. Duchovní nyní žije ve Spojených státech a obvinění proti němu namířená odmítá.

Podle turecké státní agentury Anadolu byly tyto osoby kvůli spojení s Gülenem dříve z úřadu propuštěny. Mezi podezřelými jsou i uživatelé šifrovací aplikace ByLock, kterou Ankara označuje za komunikační nástroj strůjců zmařeného pokusu o převrat. Protiteroristický zátah byl zahájen ve 30 tureckých provinciích.

Turecko od zmařeného puče loni v červenci uvalilo vazbu na více než 50.000 lidí. Kvůli podobným obviněním pak přišlo o práci přes 150.000 policistů, vojáků, soudců a učitelů.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace