Turecko není "koncentrační tábor" vzkazuje turecký premiér Evropské unii

Turecko není &quote;koncentrační tábor&quote; vzkazuje turecký premiér Evropské unii
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová na setkání s tureckým premiérem Ahmedem Davutoglem
19 / 10 / 2015, 18:15

Turecko nemůže přijmout návrh německé kancléřky Merkelové na připojení k EU pod heslem "Dáme vám peníze a zajistíte, aby uprchlíci zůstali v Turecku", uvedl turecký premiér po návštěvě německé kancléřky.

"Turecko není koncentrační tábor. Nikdo nemůže od Turecka očekávat, že se transformuje do koncentračního tábora, kam umístí všechny uprchlíky," řekl Davutoglu. Uznal nicméně, že je nutná "společná akce s evropskými partnery pro řešení nelegálního přistěhovalectví." 

Strategie EU, jak se vyrovnat se s uprchlickou krizí, tedy jakýsi plán B, na kterém se dohodli vrcholní představitelé unijních států v Bruselu, dostává zřejmě "na frak". Podle plánu B se měla Ankara zavázat za částku kolem 3 miliard EUR, že uprchlíky, kteří chtějí do Evropy, "zadrží na svém území". Kromě financí má dostat Turecko "na oplátku" zjednodušení vízového režimu pro turecké občany cestující v rámci EU. (Zdroj: kleinezeitung.at)

Merkelová uvedla v neděli po schůzce s Erdoganem, že "diskuse byly slibné."

Kypr dnes varoval, že hodlá i nadále vetovat přístupová jednání mezi Ankarou a Bruselem. Podle agentury Reuters Kypr potenciálně ohrožuje plány vedoucích představitelů EU na oživení vztahů s Ankarou výměnou za tureckou pomoc v řešení evropské migrační krize. Kyperská republika, jejíž severní část je nadále okupována tureckou armádou, právě touto okolností nadále zdůvodňuje svůj nekompromisní přístup k Ankaře. (Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace