Turecko odmítá integraci muslimů v Evropě. "Asimilace je zločin proti lidskosti"

Turecko odmítá integraci muslimů v Evropě. &quote;Asimilace je zločin proti lidskosti&quote;
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
02 / 05 / 2016, 16:30

Turecko do Německa vyslalo téměř 1000 muslimských duchovních. Mají zabránit integraci muslimů do německé společnosti.

Turecká vláda údajně v Německu financuje činnost 970 konzervativních imámů, kteří působí v mešitách po celém Německu. Tito náboženští vůdci přitom neumí německy a do země je vyslala turecko-islámská unie pro náboženské záležitosti (DITIB), pobočka turecké vládní agentury pro náboženské záležitosti- DiyanetInformaci zveřejnil server Gatestone Institute.

Německá kontrarozvědka - Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV) sleduje kvůli možnému extremismu zhruba 90 mešit.

Podezření přichází nedlouho poté, co se Saúdská Arábie zavázala v Německu financovat výstavbu 200 mešit pro muslimské uprchlíky

V rozhovoru pro německý deník Die Welt uvedl generální tajemník bavorské CSU Andreas Scheuer : „Financování mešit nebo islámských školek ze zahraničí, například z Turecka nebo Saúdské Arábie musí skončit,“ řekl Schauer. Podle něj je také třeba, aby všichni imámové byli vzděláni v Německu, což by podle něj přispělo k tomu, aby neprosazovali hodnoty „importované“ ze zahraničí. V neposlední řadě navrhl zavést opatření, podle nějž by museli imámové kázat výhradně v němčině.

Podle listu Die Welt turecký prezident Erdogan podstatně zvýšil význam a personální obsazení Diyanetu, který má nyní rozpočet ve výši 6,4 tureckých lir (2,3 miliardy USD; 1,8 miliardy €), což je víc než rozpočet dvanácti tureckých vládních resortů, včetně ministerstva vnitra a zahraničí. Diyanet má už 120.000 zaměstnanců, a to z původních 72.000 v roce 2004.

Islamizace Evropy v plném proudu. Muslimové tu chtějí stavět mešity a současně nás nenávidí.

Turečtí duchovní v Německu jsou vedeni jako turečtí státní úředníci, kteří spadají pod tureckou vládu. Kritici obviňují Erdogana, že tohoto kroku využívá k tomu, aby se zabránilo tureckým migrantům integrovat se do německé společnosti.

Německý politik Cem Özdemir ze Strany zelených uvedl, že DITIB není "nic víc, než prodlouženou rukou tureckého státu," a dodal "turecká vláda se snaží DITIB prosadit jako politickou stranu spíše než legitimní náboženskou organizací." 

Během cesty do Berlína v listopadu 2011 Erdogan dokonce prohlásil, "asimilace je porušením lidských práv." V únoru 2011 Erdogan řekl před shromážděním více než 10.000 tureckých imigrantů v Düsseldorfu: "Jsme proti asimilaci. Nikdo by nás neměl vytrhávat  z naší kultury a civilizace." V únoru 2008 Erdogan zase řekl před 16.000 tureckými přistěhovalci v Kolíně nad Rýnem, že "asimilace je zločinem proti lidskosti."

Jsou evropští muslimové bezpečnostní riziko? Miliony z nich údajně schvalují ideologii IS

Tagy článku