Turecko odmítlo návrh EU na další uprchlické tábory. "Postavte si je v Sýrii, u nás ne."

Turecko odmítlo návrh EU na další uprchlické tábory. &quote;Postavte si je v Sýrii, u nás ne.&quote;
Autor fotografie: WikimediaImages|Popisek: Uprchlické tábory v Turecku
28 / 09 / 2015, 16:45

Evropská unie v čele s německou kancléřkou Merkelovou dostaly od tureckého premiéra "studenou sprchu".

Turecký premiér Ahmet Davutoglu v pondělí vyloučil, že by jeho země souhlasila s výstavbou center pro uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy.

Turecký premiér se setkal v New Yorku s německou kancléřkou Merkelovou a dohodli se na vytvoření společné pracovní skupiny k problematice uprchlíků. Neopomněl dodat, že "Je dobré si připomenout, že jsme celé roky upozorňovali na humanitární krizi zaviněnou syrskou občanskou válkou, ale mezinárodní společenství odešlo od jednacího stolu a přenechalo celou zátěž s uprchlíky na Turecku."

 Podle Davutogla by byly tyto tábory "nepřijatelné" a "nehumánní" a zopakoval svoji výzvu, aby se na bezpečném syrském území od města Azaza až do Jarablus na severu postavila tři města každé o kapacitě 100 tisíc obyvatel, a dodal: "Vy (Evropa) se zaváže uhradit finanční náklady, a my ta města postavíme....Nejlepší pro  ně bude vytvořit "bezpečné zóny" v Sýrii", uvedl. 

Premiér Davutoglu tak reagoval na opakované výzvy členských států EU, aby v zemích, přes které proudí utečenci, byly vytvořeny "hotspoty". Premiér uvedl už jednou pro deník Hurriyet : "Řekli jsme Evropě, že v Turecku nebudou žádná přijímací střediska."  

Vedoucí představitelé EU se minulý týden dohodli na zvýšení finanční podpory pro Turecko a další země sousedící se Sýrií, které už přijaly více než čtyři miliony lidí prchajících před syrskou občanskou válku a islámským státem.

Zdroj: dailystar.com.lb

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace