Turecko opět přitvrdilo. Komisař EU "věří v bezvízový styk"

Turecko opět přitvrdilo. Komisař EU &quote;věří v bezvízový styk&quote;
09 / 09 / 2016, 13:15

Ankara chce rychlejší přidělování finanční pomoci, kterou jí Evropská unie slíbila na řešení migrační krize.

(ČTK) Po jednání s šéfkou unijní diplomacie Federikou Mogheriniovou a komisařem pro rozšíření Johannesem Hahnem to dnes na tiskové konferenci řekl turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu. Zároveň uvedl, že Ankara chce konkrétní harmonogram pro zavedení bezvízového styku.

EU bude s Tureckem dál vyjednávat o vízech. Je třeba zastavit uprchlíky. Prý jsme na jedné lodi

Pomoc až za šest miliard eur (162 miliard Kč) a zrušení víz pro Turky pro cesty do EU slíbil Brusel Ankaře výměnou za pomoc se zvládáním migrační krize. Původně dohodnutý termín pro bezvízový styk byl začátek července, ale pokud Ankara splní 72 podmínek. Turecko tvrdí, že požadavkům již vyhovělo. Bruselu se nelíbí mimo jiné turecké protiteroristické zákony či spolupráce soudů s unijními státy a spolupráce s Europolem.

Erdogan požaduje po EU úhradu 6 miliard eur za uprchlíky

Komisař Hahn dnes na tiskové konferenci v Ankaře uvedl, že věří v dohodu s Tureckem o bezvízovém styku. Načasování ale podle něj závisí na Turecku. Mogheriniová v této souvislosti podle médií také řekla, že EU bude v jednání o bezvízovém styku s Ankarou pokračovat.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace