Turecko posiluje svou přítomnost na Arabském poloostrově

Turecko posiluje svou přítomnost na Arabském poloostrově
Autor fotografie: redakce|Popisek: Jemenská vlajka
09 / 02 / 2018, 11:45

Turecký parlament prodloužil nasazení svých sil působících v Adenském zálivu, Somálsku a Rudého moře. Konkrétně se jedná o vojenské mise v neklidném Jemenu a to do února příštího roku. Turecká armáda tento termín již 10x prodloužila.

Jemen je dlouhodobě nestabilní zemí, na němž se podepsalo tzv. arabské jaro. To svrhlo dlouholetého presidenta Ali Abdullaha Saleha. Ten nakonec podlehl atentátu na konci minulého roku.
V září 2014 vypukla v jedné z nejchudších zemí občanská válka. Silně zde působily nejrůznější teroristické organizace, jako je Al Kajdá. V bžeznu 2015 vyzvala koalice včele se Saúdskou Arábií o zklidnění situace v této zemi. Byla to reakce na obsazení hlavního města Sanaa rebely.

Psali jsme: Jemenu hrozí podle experta na humanitární pomoc biblický hladomor


Operace znamená nasazení 60.000 vojáků. Turecko už má 3000 vojáků nasazených v blízkosti Rudého moře v Somálsku, navíc na vojenské základně v súdánském Suakin Island. Andaolu agentura. Současný prezident Jemenu Abd Rabú Mansúr Hádí podporuje nasazení zahraničích vojenských sil, od nichž si slibuje zklidnění situace v zemi a také upevnění vlastní mocenské pozice.


Zdroj: Andaolu agentura

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace