Turecko předá tělo mrtvého pilota Rusku

Turecko předá tělo mrtvého pilota Rusku
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Sestřelený Su-24
29 / 11 / 2015, 10:15

Novinka: Podle serveru BBC bude tělo mrtvého pilota sestřeleného v úterý předáno Rusku.

Aktualizace 30.11. 19:10 

Transportní letadlo dopravilo dnes z Ankary tělo Olega Peškova, velitele posádky stroje Su-24, který byl sestřelen 24. listopadu tureckou stíhačkou F-16, na vojenské letiště Čkalovskij v Moskevské oblasti.

29.11.2015

Tělo mrtvého pilota, který zahynul na turecko-syrských hranicích je nyní v tureckých rukou a bude brzy předáno Rusku.

Tělo podplukovníka Olega Peshkova bude vráceno do Ruska, řekl premiér Ahmet Davutoglu. Dále řekl, že s tělem podplukovníka Peshkova bylo zacházeno v souladu s ortodoxní křesťanskou tradicí.

Turecké síly sestřelily letadlo poté, co narušilo turecký vzdušný prostor, což Rusko popírá. Incident vedl k vyhrocené rétorice mezi oběma zeměmi, a Ruskem vyhlášeným balíčkem ekonomických sankcí proti Turecku.

Další člen posádky, Konstantin Murakhtin, přežil a byl zachráněn speciálními jednotkami. Murakhtin řekl, že se chce vrátit do služby, a zůstat v Sýrii, protožr "někdo musí zaplatit" za smrt jeho kolegy.

Článek budeme aktualizovat podle vývoje situace. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.