Turecko přijme zpět jen tisíce uprchlíků. Bezvízový styk chce už od 1. května.

Turecko přijme zpět jen tisíce uprchlíků. Bezvízový styk chce už od 1. května.
10 / 03 / 2016, 12:30

"Islámské Turecko se nyní příznačně stává univerzálním klíčem k celému migrantskému sociálně-inženýrskému experimentu", píše na serveru EUportál Petr Hájek.

Turci na pondělním summitu EU nabídli, že začnou přebírat zpět všechny migranty, kteří se od zatím ještě nedohodnutého data nelegálním způsobem dostanou na řecké ostrovy v Egejském moři.

Turecko kvůli uprchlíkům vydírá EU. Chce víc peněz, najednou a bez kontroly.

Unie se má zavázat k tomu, že za každého takto vráceného Syřana převezme jednoho uprchlíka z této země, který bude mít v EU právo na ochranu. Na detailech dohody se pracuje, definitivní slovo by měl mít za týden summit EU.

OSN vzkazuje EU: "Uprchlíky vyhošťovat nesmíte! Porušujete mezinárodní smlouvy"

Turecký ministr pro EU Volkan Bozkir dnes uvedl pro agenturu Anadolu, že dohoda s EU o navracení uprchlíků se bude týkat jen těch běženců, kteří na řecké ostrovy připlují po vstupu dohody v platnost, a že jejich počet bude řádově jen v tisících nejvíce v desetitisících, rozhodně ne v milionech. Prohlásil též, že jeho země je připravena splnit požadavky unie stran bezvízového styku do 1. května.

Ankara se v rámci řešení imigrační krize dožaduje urychleného zavedení bezvízového styku, otevření nových kapitol v jednání o vstupu do EU a dalších tří miliard eur (asi 81 miliard korun) na pomoc syrským uprchlíkům v Turecku. Tři miliardy eur slíbila EU Ankaře již loni v listopadu.

Turecký premiér: Chceme další 3 miliardy eur. Chceme bezvízový styk a členství v EU

Petr Hájek ve svém článku "Opravdu nás mají za idioty? Tajný pakt Merkelová – Erdogan v chodu. Nové cesty pro další milióny vetřelců. Sobotka jim otevírá dveře k nám", píše:

"Islámské Turecko se nyní příznačně stává univerzálním klíčem k celému migrantskému sociálně-inženýrskému experimentu. „Křesťanka“ Merkelová Turkovi přihodí kolik bude chtít dalších miliard z daní evropských poplatníků (včetně těch našich). Migrantský byznys jí (a německým firmám) přinese totiž nekonečně víc a (jak doufá) ještě na čas zakryje na dveře klepající ekonomickou katastrofu – krizi číslo dvě – která bude s tou minulou nesrovnatelná. Už dnes z „běženců“ profitují desetitisíce německých firem – proti nimž jsou zisky takzvaných převaděčů směšnou almužnou.

Brzy se tedy mají statisíce „migrantů“ (konečný počet je někde kolem padesáti  miliónů) dovážet do centrální Evropy autobusy, vlaky a letadly, takže televizní obrázky „ubohých běženců“, které měly sehrát hlavní roli ve „vítačské emoci“ mnoha podvedených slušných a soucitných lidí, budou jako neúčinné nadále zbytečné a z obrazovek rychle zmizí.

Vůbec největší trik však představuje „bezvízový styk“ s Tureckem. Je to opravdu geniální nápad. Turečtí občané budou smět cestovat do EU bez víz. Turecké občanství se tak stane nejdražší na světě. To, co zatím dostávali „převaděči“, nyní poputuje do kapes „vybraných“ tureckých úředníků – neboli prezidentu Erdoganovi: Bude to on, kdo určí, kterým „uprchlíkům“ Turecko udělí státní občanství – a tím volnou a zcela legální evropskou jízdenku pro milióny „migrantů“, kteří se po případném skončení syrské války už ani „utečenci“ nazývat nebudou. Tábory se pro budoucí vládce Evropy stanou jen přestupní stanicí – čekárnou na turecké občanství. Vydělají astronomicky všichni – Erdogan i Merkelová."

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace