Turecko se nikdy nestane členem EU, prohlásila Merkelová

Turecko se nikdy nestane členem EU, prohlásila Merkelová
Popisek: Angela Merkelová
04 / 09 / 2017, 14:00

Angela Merkelová prohlásila v televizní debatě s Martinem Schulzem, že Turecko se nikdy nestane součástí EU.

Německá kancléřka Angela Merkelová v televizním duelu s Martinem Schulzem před nadcházejícími volbami prohlásila, že Turecko by se ,,kategoricky nemělo stát členem EU". Výrok spadá do doby, kdy jsou vztahy Turecka a EU mimořádně napjaté.

psali jsme: Evropané, nikde nebudete v bezpečí, hrozí Erdogan

,,Je jasný fakt, že Turecko by se nemělo stát členem EU, " řekla v televizní debatě německá kancléřka. Podle ní je nutné hledat společnou pozici na půdě EU s ostatními politickými lídry, aby se zajistilo, že Turecko s autoritářským prezidentem Recepem Erdoganem se nikdy nestane plnohodnotným členem evropského společenství.

,,Budu mluvit se svými kolegy, zda je možnost, abychom dosáhli shody v tomto směru a mohli tak ukončit přístupové rozhovory s Tureckem," uvedla Merkelová.


psali jsme: Množte se, jste budoucnost Evropy, řekl Erdogan Turkům v EU

Výroky německé kancléřky byly proneseny jen několik týdnů potom, co ministr zahraničí Sigmar Gabriel prohlásil, že Turecko se nemůže nikdy stát součástí EU, pokud bude v jeho čele stát Recep Erdogan. Gabriel řekl, že je ,, jasné", že v tomto stavu se Turecko nikdy nestane členem EU."

Erdogan, který před několika měsíci prohlásil, že Němci se neliší od nacistů, naopak nabádá Turky v Německu, aby volby, které se mají konat již příští měsíc, hromadně bojkotovali.

 

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace