Turecko varuje EU až před milionem uprchlíků. Požaduje miliony EUR.

Turecko varuje EU až před milionem uprchlíků. Požaduje miliony EUR.
Autor fotografie: Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR)|Popisek: Uprchlíci v tureckých táborech
10 / 07 / 2015, 10:30

Turecko se snaží vyrovnat s novým přílivem uprchlíků ze Sýrie, a podle tureckého ministra pro záležitosti EU by mnoho z nich mohlo skončit v Evropě.

V tureckých táborech nalezlo útočiště 1,8 milionu syrských uprchlíků. Kvůli bojům v okolí severosyrského města Aleppo se Turecko obává, že se pokusí před válkou uprchnout na jeho území až jeden milion Syřanů. Informaci dnes zveřejnila agentura Reuters.

Útok IS na syrské město Aleppo, zdroj YouTube, WarLeaks 

Ministr Volkan Bozkir Hurriyet uvedl dnes v Bruselu: "Turecko dosáhlo své celkové kapacity pro uprchlíky. Nyní hrozí další velká vlna uprchlíků. Ale kapacita našich uprchlických zařízení je naplněna a Evropa stojí tváří v tvář riziku, že se tito imigranti pokusí dostat do EU."

Data UNHCR o počtu přijatých uprchlíků ze Sýrie

"Turecko postavilo na svých 900 kilometrů dlouhých hranicích se Sýrií řetězec záchytných táborů. Výstavba a provoz táborů bude stát Turecko až šest miliard dolarů a od EU jsme dostali pouze 70 milionů EUR a další peníze jsou jen přislíbené," postěžoval si turecký ministr v Bruselu.

Představitelé EU nejsou schopni domluvit se na dalším společném postupu proti obrovské migrační vlně ze Středního východu a severní Afriky a řeší stále dokola, co dělat s desetitisíci žadateli o azyl, kteří jsou už v EU. A mezitím se na unijních hranicích hromadí další stovky tisíc imigrantů. 

Už v listopadu 2014 jsme psali, že až 25 miliónů uprchlíků především ze zemí zužovaných ozbrojenými konflikty se tlačí na hranicích EU s cílem získat azyl v některé z evropských zemí.

 

Zdroj: reuters.com, Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR)

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace