Turecko vydalo zatykač i na bývalého slavného fotbalistu Hakana Süküra

Turecko vydalo zatykač i na bývalého slavného fotbalistu Hakana Süküra
Autor: redakční databáze|Popisek: fotbalový míč
12 / 08 / 2016, 18:30

Turecko vydalo zatykač na bývalého slavného fotbalistu Hakana Süküra. Ten měl být součástí plánů při realizaci nepovedeného puče 15. července.

Podle Turecka měl být fotbalista členem ,,ozbrojené teroristické skupiny", jež byla napojená na klerika Fethullaha Gülena, který žije v dlouholetém exilu. Právě dřívější spojenec prezidenta Recepa Erdogana má být hlavou spiknutí a iniciátorem nezdařeného puče. 

Dále se měl Hakan Sükür provinit tím, že měl slovně urazit prezidenta Erdogana v únoru v textu uvedeném na Twitteru. To mu Turecko nyní přičetlo k tíži. Za slovní inzultace mu v únoru hrozily čtyři roky vězení. Fotbalista tehdy toto obvinění odmítl s tím, že svým textem nemířil na Erdogana.

Policie mezitím prohledala v Istanbulu dům, o němž se domnívala, že patří Sükürovi. Bezpečnostní oddíly rovněž prohledaly dům jeho otce Sermeta v provincii Sakarya. Ten se ale v moment domovní prohlídky na místě nenacházel.

Bývalý fotbalista má nyní žít v USA, kam minulý rok s rodinou odešel.

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace