Turecko zahájilo masivní útok proti ISIS

Turecko zahájilo masivní útok proti ISIS
Popisek: Ilustrační foto
24 / 08 / 2016, 10:00

Turecko zahájilo vojenskou operaci proti ISIS na severu Sýrie, oznámila to turecká státní média.

Cílem je zajistit území podél jeho hranice se Sýrií před hrozbou ISIS, sdělili státní úředníci polooficiální agentuře Anadolu.

Turecké dělostřelecké jednotky a vojenská letadla patřící do koalice vedené USA zaútočila na syrské město Jarablus držené Islámským státem dnes, v časných ranních hodinách. Turecké tanky a jednotky speciálních sil jednotky operují podél podél hranice, hlásí stanice CNN Turk.

Jarablus leží podél západního břehu řeky Eufrat, méně než kilometr od Turecka. Je to poslední velké město držené  ISIS na syrsko-turecké hranici.

Turecko útočí poslední tři dny na cíle uvnitř Sýrie po útoku na rezidenční oblast v městě Karkamis na turecké straně hranice. Karkamis je v provincii Gaziantep, jejíž hlavní město bylo zasaženo ničivým bombovým útokem na svatbě v sobotu v noci. Z útoku je obviňován ISIS. Útok zabil 54 lidí a stal se tak nejtragičtějším v dlouhém řetězci výbuchů v Turecku v tomto roce.

Turecko se zavázalo, že vymýtí ISIS ze svých příhraničních oblastí v důsledku sobotního zvěrstva.

"Naše hranice musí být zcela zbavena Daesh," řekl Çavuşoglu v televizních vystoupení v pondělí.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace