Turecko zakázalo pozorovací let ruského letadla poblíž syrských hranic

Turecko zakázalo pozorovací let ruského letadla poblíž syrských hranic
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Sestřelení ruského Su-24
04 / 02 / 2016, 08:00

Ruské vojenské kruhy hovoří o bezprecedentním porušení mezinárodního práva znemožněním plánovaného pozorovacího letu.

Sergej Ryzhkov z ruského ministerstva obrany oznámil, že Turecko zakázalo misi neozbrojeného ruského stroje na monitoring oblastí poblíž tureckých hranic se Sýrií a základen, které využívají letadla NATO.

Podle Rusů Turecko vytvořilo nebezpečný precedens nekontrolovatelných vojenských aktivit porušením svých povinností podle Smlouvy o otevřeném nebi. Tato dohoda umožňuje neozbrojené pozorovací lety nad územím účastníků, mezi které patří jak Turecko, tak Rusko.

Ryzhkov ve středu uvedl, že Turecko odepřelo povolení k letu poté, co ruští inspektoři dorazili k hranicím.

Vztahy mezi oběma státy jsou napjaté po sestřelení ruského Su-24 tureckými silami poté, co ruský letoun podle turecké strany narušil vzdušný prostor Turecka.

Zdroj: MilitaryTimes

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace