Turecko zásobuje zbraněmi Islámský stát dále, a to i navzdory příměří

Turecko zásobuje zbraněmi Islámský stát dále, a to i navzdory příměří
16 / 06 / 2016, 07:00

Navzdory prohlášení Turků, že s Islámským státem nespolupracují a nikdy nespolupracovali, opak je pravdou.

Ruští pozorovatelé v Sýrii oznámili, že zpozorovali konvoj, který převážel zbraně z tureckých hranic na území ovládané Islámským státem v blízkosti města Aleppo.

Ve zprávě, která byla uveřejněna na stránkách ruského ministerstva obrany (Russian Defence Ministry) se uvádí.

„Byl pozorován konvoj těžkých nákladních automobilů se zbraněmi a municí. Konvoj byl doprovázen ozbrojenou eskortou a směřoval od tureckých hranic do oblastí ovládaných Islámským státem. Konvoj projížděl přes území kontrolované různými ozbrojenými skupinami a bez omezení dosáhl oblasti kontrolované Islámským státem.“

Ve zprávě se dále uvádí, že Al Nusra a další ozbrojené skupiny, pokračují v útocích na civilní oblasti a bez ohledu na příměří i probíhající Ramadan.   

ISIS kope zákopy pri tureckých hraniciach, turecká armáda ich však ignoruje

Autor: Lumír Němec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace