Turecko zatklo bratra Fethullaha Gülena pro podezření z napomáhání puče

Turecko zatklo bratra Fethullaha Gülena pro podezření z napomáhání puče
Autor: Flickr.com|Popisek: Recep Erdogan
03 / 10 / 2016, 08:00

Bratr klerika Fethullaha Gülena Kutbettin byl zadržen v provincii Izmir. Turecko jej stejně jako Fethullaha podezřívá, že stál za červencovými událostmi, které vyvrcholily v neúspěšný puč.

Kutbettin Gülen byl zadržen v západním Izmiru v domě svého příbuzného, uvedla turecká tisková agentura Anadolu Agency. Podle ní byl zatčen a vzápětí obviněn z toho, že byl členem ,,ozbrojené teroristické skupiny" bez dalších podrobností.

Anadolu Agency k zatčení dodala, že Kutbettin Gülen měl sebou knihy, které mu policie zabavila. Podle tureckých médií je Kutbettin napojen na organizaci svého bratra Fethullaha, jež měla stát za červencovým pokusem o puč.

Turecké úřady již v červenci zatkly dva synovce Fethullaha Gülena, Muhammeta Saita Gülena a Ahmeta Ramize Gülena. V případě Kutbettina lze předpokládat, že jeho zatčením bude Turecko činit nátlak na USA, aby vydaly i Fethullaha.

Od nezdařeného puče zatklo Turecko přes 30 000 lidí a přes 77 000 podezřelých z řad soudců, státních zástupců, vojáků a dalších bylo vyšetřováno z účasti na puči.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace