Turecko zatklo bratra Fethullaha Gülena pro podezření z napomáhání puče

Turecko zatklo bratra Fethullaha Gülena pro podezření z napomáhání puče
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Recep Erdogan
03 / 10 / 2016, 08:00

Bratr klerika Fethullaha Gülena Kutbettin byl zadržen v provincii Izmir. Turecko jej stejně jako Fethullaha podezřívá, že stál za červencovými událostmi, které vyvrcholily v neúspěšný puč.

Kutbettin Gülen byl zadržen v západním Izmiru v domě svého příbuzného, uvedla turecká tisková agentura Anadolu Agency. Podle ní byl zatčen a vzápětí obviněn z toho, že byl členem ,,ozbrojené teroristické skupiny" bez dalších podrobností.

Anadolu Agency k zatčení dodala, že Kutbettin Gülen měl sebou knihy, které mu policie zabavila. Podle tureckých médií je Kutbettin napojen na organizaci svého bratra Fethullaha, jež měla stát za červencovým pokusem o puč.

Turecké úřady již v červenci zatkly dva synovce Fethullaha Gülena, Muhammeta Saita Gülena a Ahmeta Ramize Gülena. V případě Kutbettina lze předpokládat, že jeho zatčením bude Turecko činit nátlak na USA, aby vydaly i Fethullaha.

Od nezdařeného puče zatklo Turecko přes 30 000 lidí a přes 77 000 podezřelých z řad soudců, státních zástupců, vojáků a dalších bylo vyšetřováno z účasti na puči.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku