Turecký Izmir pro svůj plně adaptivní systém řízení dopravy používá kamery Samsung

Turecký Izmir pro svůj plně adaptivní systém řízení dopravy používá kamery Samsung
Autor fotografie: Samsung |Popisek: Město Izmir si vybralo kamery od Samsungu pro svůj plně adaptivní systém řízení dopravy
19 / 10 / 2015, 13:30

Izmir, třetí nejlidnatější město v Turecku v regionu, jehož populace čítá 2,9 milionu osob, nainstaloval kamery od Samsungu jako součást svého systému řízení dopravy.

Plně adaptivní systém řízení dopravy zajišťuje integrované řízení dopravy v reálném čase, při němž nedochází tak často k zácpám a cestování je bezpečnější. 

Rychlé Full HD PTZ dome kamery SNP-6320H s 32x optickým zoomem od Samsungu nainstalované na klíčových městských lokalitách dokáží snímat vysoce kvalitní obraz a podporují zařízení, jako jsou detektory, přenašeče signálu a ovládací zařízení. Jako celek umožňuje tento systém měření úrovně dopravy na křižovatkách a okamžitou konfiguraci světelných signalizačních zařízení tak, aby se minimalizoval nárůst nežádoucí hustoty dopravy. 

Kamery SNP-6320H jsou vybaveny funkcí automatického sledování, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a mají vyhřívání napájené PoE+, kvůli kterému snášejí i extrémně nízké teploty. Digitální stabilizace obrazu eliminuje následky otřesů. Záznamy pořízené kamerami SNP-6320H se nahrávají na oceňované 64kanálové síťové videorekordéry SRN-4000 od Samsungu. Ty dokáží simultánně nahrávat a multistreamovat přenos záznamů s vysokou rychlostí 400 Mb/s. Vyznačují se velkou úložnou kapacitou a jsou vybaveny 12 interními a za chodu vyměnitelnými disky. Spolehlivé dodávky energie zajišťuje duální napájení. 

Záznamy pořízené kamerami jsou přenášeny do řídícího střediska. Veřejnost je může sledovat prostřednictvím webu, televize, internetu a sociálních médií.

Rychlé dome kamery SNP-6320H od Samsungu rovněž pomáhají městu Izmir monitorovat pohyb prostředků hromadné dopravy a pohotovostních složek. Celkem 1 500 autobusů, 100 sanitek a 164 hasících vozů bude bezdrátově komunikovat s křižovatkami vybavenými světelnou signalizací a jejich pohyb bude monitorován pomocí rychlých dome kamer v rámci systému zajišťujícího přednost v jízdě.

Plně adaptivní systém řízení dopravy implementovala společnost EDS Elektronik, distributor společnosti Samsung, ve spolupráci se společností Mavi Güvenlik. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.