Turecký mladík napadl mačetou židovského učitele v Marseille s výkřikem "Alláhu Akbar!"

Turecký mladík napadl mačetou židovského učitele v Marseille s výkřikem &quote;Alláhu Akbar!&quote;
11 / 01 / 2016, 20:45

Jedná se už o třetí antisemitský útok za poslední tři měsíce v této části Francie.

Na 35 letého středoškolského učitele zaútočil v pondělí ráno mladík nedaleko francouzsko-hebrejského institutu v Marseille. Učiteli se podařilo ubránit a pomohli mu i kolemjdoucí. Informaci zveřejnil deník Le Figaro. 

Nůž se stal oslavovanou zbraní při sebevražedných útocích, které v současnosti zažívá Izrael. Nůž nahradil střelné zbraně, auta nahradila výbušniny - jsou to zbraně aktuálně používané extrémisty při vedení "svaté války"- džihádu proti Izraelcům.

Učitel mu vyrazil mačetu z ruky a mladíkovi se podařilo utéct, nicméně policie ho dopadla o chvíli později v metru. Útočníkem je mladý Turek kurdského původu, který i při zatýkání opakoval, že jednal ve jménu Alláha a IS a chtěl učitele zabít, protože prý "francouzská armáda chrání Židy". Případ prošetřuje pařížská prokuratura, která zahájila trestní řízení a mladíka obvinila z pokusu o nábožensky motivovanou vraždu. Současně byl obviněn z podpory terorismu.

"Jsme svědky toho, že útočníci se inspirují tím, co se děje v Izraeli v posledních měsících, tedy rostoucích počtů útoků s noži," řekl Michele Teboul, prezident zástupce Rady židovských obcí ve Francii.

Z Francie odešel letos do Izraele rekordní počet Židů. Do Svaté země se jich přestěhovalo zhruba 7 900. 

 "Tyto činy jsou neospravedlnitelné," prohlásil prezident Francois Hollande. Vyšetřovatelé se domnívají, že se mladík "radikalizoval přes internet", ale nebyl v hledáčku tajných služeb.


Dr. Mordechaj Kedar, orientalista specializující se na hromadné sdělovací prostředky arabského světa, uvedl už v říjnu loňského roku: "Evropa si neuvědomuje, že to co se děje v současnosti v Izraeli, se může dít za několik měsíců i v evropských státech. Probíhá džihád - svatá válka muslimů proti Židům i křesťanům."

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.