Turecký premiér odmítl kritiku EU ohledně svobody tisku: Evropa nám v tomto ohledu nebude udělovat lekce

Turecký premiér odmítl kritiku EU ohledně svobody tisku: Evropa nám v tomto ohledu nebude udělovat lekce
Autor: Flickr.com|Popisek: Binali Yildirim
01 / 11 / 2016, 20:00

Turecký premiér Binali Yildirim rázně reagoval na kritiku EU, která si vzala na paškál svobodu tisku v Turecku, a jež je podle EU systematicky ,,zadušována".

Turecko se v rámci masivních čistek zaměřuje také na tisk a média vůbec. V poslední vlně čistek zakázalo 15 nepohodlných novin a časopisů. Tato média se snaží turecký režim převzít pod svou kontrolu, aby mluvila pokud možno jeho hlasem.

Kritika EU pak přišla bezprostředně poté, co byli zadrženi hlavní editor, sloupkaři a karikaturista listu Cumhuriyet.

Yildirim však na kritiku EU opáčil, že ,,Turecko nebude přijímat žádné lekce od EU". Podle něho prý bude Turecko chránit svobodu tisku až do úplného konce. Turecký premiér pak vzkázal EU, že se nenechá zastrašit hrozbami z její strany a současně prohlásil, že EU se snaží zneužít problému svobody tisku v Turecku k tomu, aby omezila jeho manévrovací prostor v boji proti,, teroru".

Yildirim a další vysocí státní představitelé Turecka naopak argumentují tím, že převzetí médií pod státní kontrolu a zadržení některých novinářů je nutným krokem, protože existuje podezření, že podporují ,,teroristickou" organizaci Fethullaha Gülena, který je podle Turecka hlavním strůjcem neúspěšného puče z 15. července.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace