Turecký premiér zuří a obviňuje Rusko z propagandy

Turecký premiér zuří a obviňuje Rusko z propagandy
Autor fotografie: YouTube/screenshot/REUTERS|Popisek: Turecký premiér Ahmet Davutoglu
04 / 12 / 2015, 02:45

"Je to propaganda sovětského stylu, žádné kšefty s islámským státem nemáme", tvrdí premiér.

Turecký premiér Ahmet Davutoglu včera označil ruské tvrzení, že mají důkazy o obchodu mezi Tureckem a islámským státem, za „propagandu sovětského stylu“ a oznámil, že Turecko dělá všechno pro to, aby ochránilo svoje hranice se Sýrií. Zdroj: Reuters.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Mark Toner ve středu odmítl, že by byla turecká vláda ve spojení s ozbrojenci, jež pašují ropu, jelikož k tomu nejsou žádné důkazy. Zároveň však prezident Obama vyjádřil svou frustraci nad tím, že má Turecko velké mezery v ochraně své 900 km dlouhé hranice se syrským územím pod kontrolou IS.

Turecko zahájilo výstavbu téměř 900 kilometrové bezpečnostní betonové zdi podél celé syrské hranice. Vláda oznámila tento záměr už v červenci po sebevražedném útoku, který si vyžádal 32 obětí a doufá, že se jí podaří zastavit příliv džihádistických bojovníků ze Sýrie.

Davutoglu uvedl, že Turecko dělá všechno pro to, aby dokázalo bránit svoje hranice. Podle jeho slov Turecko v současnosti spolupracuje „s koaličními partnery na odstranění bojovníků IS ze syrské strany“.

„Zřejmě pouze Alláh ví, proč to udělali (sestřelení rukého SU-24)....Alláh se zřejmě rozhodl potrestat turecké vedení tím, že ho připravil o rozum", řekl ruský prezident Putin. Zdroj: cz.sputniknews.com

Pozorovatel tureckých novin radikálního islámského hnutí Akyt Abdurrahman Dilipak, známý svými kontakty s prezidentem země Erdoganem, uveřejnil 2. prosince  průzkum na téma "Kdo kupuje ropu od IS?“ na svém účtu v Twitteru.

Výsledky průzkumu byly nečekané. Během hodiny se zúčastnilo průzkumu kolem 18 tisíc uživatelů, z nichž 78 % zvolilo variantu „Erdoganovo Turecko". 12 % účastníků průzkumu odpovědělo „Putinovo Rusko" a 10 % jako hlavního odběratele ropy IS uvedlo „Asadovu Sýrii". Poté, co vyšlo najevo, že výsledky průzkumu nemluví ve prospěch pro Erdogana, Abdurrahman Dilipak odstranil průzkum ze sociální sítě.

Mezitím velvyslanectví Ruska v Ankaře uveřejnilo výsledky průzkumu ve svém oficiálním účtu v Twitteru s komentářem „Zajímavý průzkum! Výsledky shromážděny za 1 hodinu…"


Zdroj: cz.sputniknews.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace