Turecký prezident chce otevřít ambasádu ve východním Jeruzalémě

Turecký prezident chce otevřít ambasádu ve východním Jeruzalémě
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Recep Erdogan
18 / 12 / 2017, 07:30

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan chce otevřít tureckou ambasádu ve východním Jeruzalémě jako hlavním městě palestinského státu. Zároveň podle tiskových agentur opět kritizoval nedávné rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Erdogan patří k nejhorlivějším kritikům Trumpova rozhodnutí, v reakci na něž vyzval muslimské vůdce k uznání východního Jeruzaléma za palestinské hlavní město.

"Je blízko den, kdy tam oficiálně, z boží vůle, otevřeme ambasádu," řekl podle agentury Reuters Erdogan v projevu v Karamanu na jihu Turecka.

Turecko, které udržuje diplomatické vztahy s Izraelem, má ambasádu v Tel Avivu a konzulát v Jeruzalémě.

Erdogan dnes znovu ostře odsoudil rozhodnutí svého amerického protějšku uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele a přesunout tam americkou ambasádu.

Židovský stát nemá právo "si přivlastňovat" Jeruzalém, který je "hlavním městem muslimů", prohlásil.

Trump svým prohlášením o Jeruzalémě vystupňoval napětí v oblasti a popudil muslimský svět. Za ohrožení bezpečnosti v regionu ho kritizovala i řada západních zemí a Evropská unie. Jeruzalém je nejožehavějším bodem izraelsko-palestinského konfliktu, neboť obě strany ho chtějí za své hlavní město.  

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie- nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace